Pentukurssilla harjoitellaan pentujen ja nuorten koirien kanssa arjen ja elämän hyödyllisilä taitoja, kuten sujuvaa yhteistyötä, hyvää hihnakäytöstä, luopumista ja rauhoittumista, pennun motivointia, ohittamista ja ohitustilanteita, häiriössä toimimista, luottamuksen rakentamista sekä käsittelytilanteita.
-
Kurssilla on enintään 5 osallistujaa. Kurssipaikkana toimii Petikon Koirakeskus (Laastikuja 1, Vantaa). Koulutukseen sisältyy pennuille suunnattu kirjallinen materiaali, jonka voi ladata kurssin tiedoista ilmoittautumisen jälkeen. Kursseillamme on mahdollisuus korvata tuurausrinki-ryhmässä ilmoitettuja poissaoloja, tuurausrinki löytyy WhatsAppista linkistä:
https://chat.whatsapp.com/G5kqz58vifkLwuGgVsih9p (laitathan kouluttajallesi tai info@elainpalvelufeeniks.fi viestiä, mikäli et pääse liittymään). Tervetuloa mukaan!
Koulutuspäivät
27.08.
03.09.
10.09.
17.09.
24.09.
Ilmoittaudu
Tai kirjaudu sisään Google:in, Facebook:in, Microsoft:in tai Linkedin:in kautta
Loistavaa! Olet käyttänyt doggsoa aikaisemminkin. Kirjoita salasanasi kirjautuaksesi sisään. Huom! Jos olet unohtanut salasanasi, klikkaa ohjeet alta 👇 (älä luo uutta tiliä)!
Sinun pitää lisätä tietoja ainakin yhdestä koirasta (lisää voidaan lisätä myöhemmin).
Sinun on vahvistettava sähköpostiosoitteesi ennen sisäänkirjautumista. Vahvista sähköpostiosoitteesi napsauttamalla vahvistussähköpostissa olevaa linkkiä.